MASZ PYTANIA? 
 ZADZWOŃ: 608 88 99 30 

 DLA RODZICÓW 


Garść informacji 

 

Drodzy rodzice !!!

 

Mamy nadzieję, że poniższy tekst da kilka podstawowych informacji jak przygotować się i odprawić dziecko na obóz

 

   Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turstyki Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie pod numerem 51/18. Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na sumę 215 080,00 zł. Ponadto wszystkie wyjazdy są przez nas ubezpieczane a warunki umowy określają, po czyjej stronie jest zapewnienie kierownika, kadry trenerskiej, opiekunów oraz zgłoszenie do kuratorium. W przypadku wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

 

W co i jak należy spakować się na obóz

   Napewno należy pakować się z głową. Nie brać ze sobą pół szafy, ale te rzeczy, które będą nam niezbędne. Należy wziąć przede wszystkim pod uwagę jakim środkiem transportu będziemy podróżować, jak długo oraz w jakim wieku jest uczestnik. Najwygodniej jest wziąć walizkę, którą w razie potrzeby można także pociągnąć na kółkach. Można wziąć torbę podróżną i tu plus zdecydowanie jest taki, że przy większej ilości uczestników, a stosunkowo małym luku bagażowym można łatwiej ją gdzieś umieścić. Z pewnością należy wziąć plecak, w którym zapakujemy bagaż podręczny. Taki, z którego skorzystamy podczas podróży, czyli jedzenie: kanapki, owoce, napoje oraz książkę, słuchawki do telefonu etc. Może on być także przydatny na miejscu. Przy dłuższych podróżach można mieć zagłówek oraz kocyk. 

   Do walizki lub torby podróżnej spakować:

- przybory toaletowe i kosmetyki (szczoteczkę i pastę do zębów, żel pod prysznic, szampon, klapki, piżamę, grzebień lub szczotkę, kremy z filtrami UV, środek przeciwko komarom i kleszczom, ręcznik na plażę i o ile hotel nie zapewnia także ręczniki osobiste,

- ubrania: stroje sportowe, dres, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy (latem czapka z daszkiem, zimą czapka na uszy, rękawiczki), strój kąpielowy/kąpielówki, buty w zależności od uprawianej dyscypliny oraz rodzaju nawierzchni.

   Dobrze mieć ze sobą worek na brudną bieliznę.

 

Dokumenty

   Przy wyjazdach krajowych dokument tożsamości (może być również legitymacja szkolna) oraz karta kwalifikacyjna. Przy obozach zagranicznych dokument tożsamości. Tylko i wyłącznie może to być dowód osobisty lub paszport. Legitymacja szkolna nie uprawnia do wyjazdu za granicę !!! Ponadto Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz karta kwalifikacyjna. Kartę kwalifikacyjną należy przed obozem dostarczyć kierownikowi, który zdecyduje o zakwalifikowaniu dziecka na obóz, czy też z jakichśkolwiek przyczyn nie. Ważne, by w karcie wpisać istotne informacje o zdrowiu uczestnika, w tym przyjmowane leki, uczulenia, specjalna dieta. Przy czym dietę należy wcześniej skonsultować z organizatorem.

 

Co powinien wiedzieć rodzic

   Jadąc na obóz dziecko tęskni za rodzicem, ale często bywa tak, że to rodzic tęskni bardziej. W takim przypadku dajmy dziecku trochę więcej swobody, dajmy mu poczuć się dojrzałym. Nie obarczajmy ich swoimi troskami czy wątpliwościami. Ograniczmy kontakt z dzieckiem, który na obozie ma swój program do realizacji, ma kolegów a w razie potrzeby wychowawców. Dzwoniąc starajmy się przekazywać tylko te radosne informacje. Dziecko po powrocie będzie dumne z siebie i chętnie opowie o wszystkich interesujących wydarzeniach.

 

Transport

   Korzystamy ze sprawdzonych przewoźników. Autokary są nowoczesne i komfortowe, wyposażone w WC, DVD, barek. Kierowcy posiadają swoją videotekę, ale zawsze warto mieć swoje sprawdzone filmy. Najlepiej przed wyjazdem upewnić się na jakim nośniku należy mieć filmy (DVD, USB).

   Na tydzień przed wyjazdem podajemy numery telefonów do kierowców, numer rejestracyjny oraz godzinę podstawienia autokaru. Chcąc mieć pewność, że auto jest sprawne, kierowca gotowy do jazdy zaleca się zgłosić wyjazd na policję. W przypadku kontroli autokaru przez policję podstawienie jest 45 minut przedplanowanym wyjazdem.

 

Podział pokoi

   Podziałem pokoi zajmuje się kierownik obozu w konsultacji z trenerami/opiekunami. Przed obozem wiemy ile jakich pokoi mamy dostępnych a odpowiedzialne osoby dopasują biorąc pod uwagę płeć oraz wiek uczestników.   

 

Rozliczenie

   Umowy na obozy podpisywane są z klubami, szkołami.... Faktury wystawiamy na firmy, instytucje, które dokonały płatności. Najczęściej są to trzy zaliczki i faktura końcowa. Jeśli któryś z rodziców potrzebuje fakturę imienną, to powinien zgłosić się do klubu, czyli tam, gdzie wpłacał pieniądze. Jeśli klub nie ma możliwości wystawienia faktury dla uczestnika, wtedy powinien ten fakt zgłosić organizatorowi na samym początku i wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto naszego biura. Wtedy będzie mógł otrzymać od nas fakturę imienną.

 

Jak dokonać wpłaty za obóz

- na konto bankowe:

PKO BP SA O/Drawsko Pomorskie 

Numer: 79 1020 2847 0000 1102 0159 7541

- osobiście

AGA-TOMA 

ul. Kwiatowa 9, 78-460 Barwice              

 

Masz pytania ? Zapraszamy do kontaktu !!!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia korespondencji elektronicznej jak i telefonicznej, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Aga-Toma przekazane dane używa wyłącznie do użytku korespondencyjnego, niezbędnych wypełnień dokumentów dot. wyjazdów i ubezpieczeń. 

 

 

DANE FIRMY:
Aga-Toma Agnieszka Tomaszewicz

adres:

ul.Kwiatowa 9, 78-460 Barwice

e-mail:

biuro@aga-toma.pl

telefon:

+48 608 88 99 30

 

Ilość odwiedzin strony [451907] Odwiedzin dziś [91]