MASZ PYTANIA? 
 ZADZWOŃ: 608 88 99 30 

ZLATNICKA DOLINA (SŁOWACJA)


Zlatnicka Dolina położona jest u podnóża Białych Karpat na Słowacji w strefie rekreacyjnej 7 km od miejscowości Skalica. Otwarta została w 2018 roku przez Petera Hertla seniora i Petera Hertla juniora. Przeznaczona jest dla miłośników rowerów górskich, którzy do dyspozycji mają 4 kilometrowy tor XC składający się z różnej trudności tras: Snake Trail, Trail AC/DC, Avalanche Trail, Challenge Trail oraz Aligator Trail.

 

Termin: do uzgodnienia

 

Cena: informacja w biurze (zależy od ilości osób oraz długości pobytu)

 

Zakwaterowanie: hotel PANON w Hodoninie (Czechy) lub w Skalicy (Słowacja)

 

Gwarantujemy:

  • przejazd busem z przyczepką do przewozu rowerów

  • zakwaterowanie i wyzywienie w hotelu PANON w Hodoninie (17 km od Skalicy) lub bezpośrednio w Skalicy

  • opieka przewodnika

  • serwis rowerowy

  • ubezpieczenie

 

 

OPIS SZLAKÓW

 

Podstawę BIKE ARENA ZLATNICKA DOLINA tworzy obwód XC o długości 4 kilometrów. Podzielony jest na szlaki o różnym stopniu trudności. Dla lepszej orientacji początek i koniec oznaczony jest tablicami informacyjnymi.

 

SNAKE TRAIL (zielona linia)

 

   Zielony odcinek, którego nazwa brzmi SZLAK WĘŻOWY, faluje przez dolinę jak wąż. To początek BIKE ARENA. Zaczyna się od wspinania po wąskim chodniku, który zaprowadzi Cię do wąwozu. Następnie techniczne zejście na dwóch drewnianych mostach. W tej sekcji możesz również użyć lżejszego wariantu szlaku, który znajduje się nad wąwozem. Następnie podążasz stromym zejściem do strumienia z prostokątnym zakrętem w prawo, który poprowadzi cię do lekko pofalowanego terenu wzdłuż strumienia. Po przekroczeniu drogi asfaltowej po drugiej stronie doliny następuje kolejny odcinek techniczny, który znów faluje jak wąż. Na końcu zielonego odcinka następuje serpentynowa wspinaczka do najwyższego punktu obwodu. Możesz dużo zyskać, ale także dużo stracić, przechodząc przez zieloną sekcję. Każdy błąd boli jak ukąszenie węża.

 

TRAIL AC/DC (niebieska linia)

 

   Niebieska sekcja, której nazwa brzmi AC / DC TRAIL, sprawi, że twoja krew płynie w żyłach jak zespół rockowy. AC / DC TRAIL rozpoczyna się po 200 m od początku BIKE ARENA, skręcając z SNAKE TRAIL, a kończy ponownie, łącząc się ze SNAKE TRAIL. Sekcja rozpoczyna się od małego skoku i kontynuuje zakrętami między drzewami. Jest pełen korzeni, a na środku czekają na Ciebie dwa przejścia przez mniejsze uskoki. Jest to pierwszy odcinek techniczny w BIKE ARENA ZLATNÍCKA DOLINA, a podczas jej przejazdu poczujesz się jak na koncercie legendarnego zespołu AC / DC, od którego nazwano ten szlak.

 

AVALANCHE TRAIL (czerwona linia)

 

   Czerwona sekcja, której nazwa brzmi SZLAK AVALANCHE, rozpoczyna się w najwyższym punkcie obwodu XC. Od tego momentu pędzisz rowerem do doliny jak lawina. Na początku czeka na Ciebie pierwsze przejście techniczne z dwoma przejściami większych uskoków. Następnie następuje slalom między drzewami, wzbogacony dwoma skokami. Po 20-metrowym odcinku prostym następuje większy skok, po którym czekają na Ciebie dwa drewniane 8 i 15-metrowe mosty. Ten odcinek można również ominąć lżejszą wersją szlaku. Następnie następuje drewniany skok, który kończy SZLAK AVALANCHE. Przechodząc przez czerwony odcinek, poczujesz się, jakbyś został zepchnięty ze wzgórza przez niekontrolowaną lawinę.

 

CHALLENGE TRAIL (żółta linia)

 

   Żółta sekcja o nazwie CHALLENGE TRAIL to naprawdę duże wyzwanie. Czeka na ciebie najbardziej techniczny fragment. WYZWANIE rozpoczyna się od kładki z trzema skokami, które można również ominąć po prawej stronie. Jest zakręt w prawo, po którym musisz pokonać przejście z przeszkodami drewniano-kamiennymi. Następnie następuje faliste przejście wzdłuż strumienia, które doprowadzi cię do tak zwanej „czarnej dziury”. Strome 10-metrowe zejście do strumienia (czarna dziura) to prawdziwe wyzwanie nawet dla najbardziej zdolnych cyklistów. Możesz wybrać jeden z trzech wariantów technicznych zejścia. Jeśli nie odważysz się użyć żadnego z trzech wariantów, przygotowany jest dla Ciebie most, który znajduje się 10 metrów od wyjścia. Przekraczając żółty odcinek, adrenalina osiągnie poziom 100%.

 

ALIGATOR TRAIL (pomarańczowa linia)

 

   ALIGATOR TRAIL to jednokierunkowy zjazd, który jest częścią BIKE ARENA ZLATNÍCKA DOLINA. 70% trasy prowadzi oznakowanym szlakiem, dlatego prosimy o wzięcie pod uwagę pieszych podczas przechodzenia przez ten szlak. Podejście do ALIGATOR TRAIL zaczyna się od drogi asfaltowej. Około 2/3 odcinku szlak przyspieszy i tam czeka na Ciebie niewielki skok. Na początku trzeciej części szlaku wchodzisz do SNAKE TRAIL (część obwodu XC) i cieszysz się technicznym zejściem do asfaltowej drogi, na której kończy się trasa. ALIGATOR TRAIL polecamy mniej doświadczonym technicznie cyklistom, choć przy końcu odcina dostaną odpowiednią dawkę adrenaliny. 

 

BIKE ARENA ZLATNICKA DOLINA obejmuje także trasy biegowe o łącznej długości 15,7 km, które są oznakowane co 0,5 km

 

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą napisz do nas. My przygotujemy propozycję specjalnie dla Ciebie.

Jesteśmy wpisani do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod nr 51/18 z gwarancją ubezpieczeniową UNIQA

 

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia korespondencji elektronicznej jak i telefonicznej, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Aga-Toma przekazane dane używa wyłącznie do użytku korespondencyjnego, niezbędnych wypełnień dokumentów dot. wyjazdów i ubezpieczeń. 

 

 

 

 

 

 

DANE FIRMY:
Aga-Toma Agnieszka Tomaszewicz

adres:

ul.Kwiatowa 9, 78-460 Barwice

e-mail:

biuro@aga-toma.pl

telefon:

+48 608 88 99 30

 

Ilość odwiedzin strony [451917] Odwiedzin dziś [101]